Button

Aktualności

Naprzód Krzyżkowice - Unia Turza Śląska

• autor: Dante, 2009-03-28 22:12
Gwiazdą tego meczu mogła być tylko jedna osoba i za wszelką cenę chciała to udowodnić od pierwszej do ostatniej minuty. Mowa tu oczywiście o panu F., Ten pan bardzo słabo poprowadził mecz, który zaczął się od wzajemnego rozpoznania, czyli gra szarpana z przewagą walki w środku pola. Przewaga była po naszej stronie, czego potwierdzeniem były groźnie akcje pod bramką Turzy Śl. Goście sporadycznie podchodzili pod bramkę Tomicznego nie umiejąc zakończyć akcję celnym strzałem.
W 24 minucie groźnie strzelał Burek , który już wcześniej również zagrażał bramce Turzy. W 25 minucie miał miejsce faul na zawodniku gości ok. 30m. Piłka została wrzucona na pole karne, gdzie  błąd popełnił nasz bramkarz źle oceniając tor lotu piłki wyszedł z bramki a zawodnik Turzy - Świtała główką lobuje bramkarza i jest 0:1. W 30 minucie przeprowadzamy groźną kontrę - Zielonka z około 16m strzela na bramkę a bramkarz broni wybijając futbolówkę przed siebie do której dochodzi Przybyła lecz przestrzela nad poprzeczką. W 31 minucie za dyskusję z sędzią na własne życzenie niepotrzebną żółtą kartkę otrzymuje Gatnar. 40 minuta - za faul na zawodniku gospodarzy a żółty kartonik otrzymuje zawodnik z numerem 8. Trzy minuty później ma miejsce kolejna groźna sytuacja pod bramką Turzy zakończona niecelnym strzałem Widenki. Podsumowując - pierwsza połowa była słaba z dużą ilością walki w środkowej strefie boiska. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch zmian: za Tomicznego - Ciupka, za Przybyłę - nowy nabytek z Gosławia Bednarek. Od razu mogliśmy zobaczyć ataki z naszej strony celem wyrównania wyniku, lecz te ataki były na tyle nieskuteczne, że przypominały walenie głową w mur, a zawodnicy gość choć sporadycznie to jednak kontrowali. W 52 minucie - po błędzie z lewej strony obrony groźnie zaatakował napastnik Turzy lecz po dobrej interwencji Gatnara niebezpieczeństwo zostało zażegnane. 57 minuta to ładna wymiana piłki między naszymi graczami, kiedy to Widenka z lewej strony boiska przerzuca na drugą stronę do Zielonki, który wszedł w pole karne i dośrodkował na długi słupek w okolice 11m tam nadbiegał Goralczyk a ten uderzał głową mijając niestety bramkę. Kilka minut później po faulu i zamieszaniu w polu karnym piłka trafia na 16m, gdzie ładnym strzałem popisuje się Zielonka a bramkarz z trudem wybija na bok, gdzie dobija Burek. Piłka mija bramkarza którą dobija Widenka - strzał zablokowany leżąc ponownie dobija i trafia zawodnika w rękę lecz sędzia tego nie widział , boczny... również. Ta sytuacja wywołała burzę wśród naszych graczy i falę pretensji do sędziego czego wynikiem była czerwona kartka dla Bugli za kolejne słowa krytyki pod adresem sędziego. Po tej decyzji sędziego na trybunach zawrzało. Na boisku gra się zaostrzyła i więcej było akcji a tym bardziej na połowie Turzy Śl. W 65 minucie dokonano kolejnych zmian personalnych Grosman -> Gajda, Bednarek -> Borzucki oraz ustawienia. Z prawej strony obrony zagrał M.Rusek, a Gajda zagrał tam gdzie był wcześniej Bugla. 68 minuta to składna akcja z prawej strony. Luta wbiega w pole karne zagrywa na wolne pole do Widenki lecz bramkarz ubiega naszego zawodnika. Kilka minut później M.Gajda ostrym wślizgiem od tyłu atakuje Goralczyka i w konsekwencji zółta kartka dla Gajdy. W 76 minucie kolejna żółta kartka dla gracza Turzy - nr 17. Po dwóch akcjach Naprzodu ma miejsce groźny kontratak zawodnika z Turzy. Kolejne minuty to gra szarpana z obu stron, ataki Naprzodu i bronienie się Turzy. W doliczonym czasie  podczas przygotowywania się do rzutu wolnego przez naszą drużynę na 16m w walce wręcz o dobrą pozycję zostaje sfaulowany zawodnik Turzy i za to Burek otrzymuje czerwoną kartkę ( wcześnie też były walki przy wolnych gdzie i zawodnicy Naprzodu byli faulowani wtedy sędzia nie reagował i nie było kartek). W 93 minucie strzał z rzutu wolnego pośredniego w polu karnym Turzy oddaje Widenkę i trafia w poprzeczkę. Kuriozalna sytuacja miała jednak miejsce kilka minut wcześniej, kiedy to boczny podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną Borzuckiego. Główny spojrzał na bocznego i pokazał grać dalej. Borzuckiemu piłkę odebrał jeszcze obrońca a jemu wślizgiem odebrał Widenka. Nasz napastnik pobiegł na bramkę i gdy miał przed sobą już tylko bramkarza Turzy, główny odgwizduje spalonego!!! Jak puszcza grę to niech ją puszcza! Tragedia bo p. Front ewidentnie swoimi decyzjami wypaczył wynik tego meczu:(
Rezerwowi: Ciupka, R. Gajda, Powała, Bednarek, Sz.Rusek, Borzucki

Więcej w relacji w dziale Terminarz Rozgrywek - trzeba wybrać relacja obok meczu Kce - Turza