Button

Aktualności

Liga: Tworków - Krzyżkowice

• autor: Dante, 2009-04-20 00:01
19.04.2009, niedziela, godzina 15:00 i ponad 25 stopni w słońcu a na boisku w Tworkowie zaczyna się właśnie mecz pomiędzy drużynami Tworkowa i Krzyżkowic. Żar leje się z nieba, ale zawodnikom to nie przeszkadza w grze. Kolejne akcje przyspieszają tempo pracy serca zgromadzonym kibicom. Już w 9 minucie mogą oglądać pierwszą bramkę. Jak się później okazało jedyną w tym meczu, lecz do końca nie zabrakło emocji. Celne strzały, popisy bramkarzy, znakomite dryblingi oraz ostra walka do samego końca. Warto tam być na miejscu i oglądać ten mecz. Mnie tam nie ma, jednak za sprawą relacji jednego z naszych rezerwowych graczy wieczorem mogę być uczestnikiem tych wydarzeń - zapraszam do zapoznania się z nimi.
Pierwsze 5 minut to dominacja Tworkowa. Nie potrafiliśmy wyjść z połowy i rywale mieli dwie groźne sytuacje z lewej strony po akcjach pomocnika Tworkowa, gdzie bezradnie interweniował obrońca Grosman, lecz bez większych konsekwencji. W 7 minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłka trafia do Keegena, który umiejętnie się zastawia i obrońca chcąc wybić piłkę trafia go w nogę faulując - sędzia dyktuje rzut karny. Ten wykonuje Blacha, który strzela mocno lecz w sam środek bramki a interweniujący bramkarz rzucając się w swoją lewą  stronę nogami odbija piłkę. Ta trafia do naszego zawodnika po lewej stronie boiska, gdzie zostaje sfaulowany na wysokości około 25 metra. Rzut wolny wykonuje Goralczyk, który dośrodkowuje na drugi słupek, gdzie wchodzi Blacha i pomimo asekurującego obrońcy strzela bramkę rekompensując się za nie wykorzystany karny. Ta bramka spowodowała iż gospodarze z mniejszym impetem atakowali bramkę a ataki kończyły się na 16-25m rozbijane przez obrońców i dobrze dysponowanego w tym meczu Goralczyka i Błaszczyka. Gra do końca połowy stała na dobrym poziomie. Pomimo wysokiej temperatury zawodnicy pokazywali sportową walkę na boisku. Groźniejsze sytuacje mieli jednak goście - czyli my. W pierwszej połowie należy odnotować żółtą kartkę w około 30min spotkania dla Zielonki, kiedy to po nie danym rajdzie lewą stroną i powstrzymaniu jego ataku upadając zatrzymał piłkę rękami. Godna odnotowania była piękna akcję zapoczątkowana w naszej strefie obrony przez Keegena, który to prawą stroną minął jak tyczki zawodników drużyny przeciwnej a następnie zagrał do wchodzącego Luty a ten cofnął do Blachy który wrzucił futbolówkę na 14 metr prawego narożnika pola karnego, gdzie wchodzący niekryty Goralczyk uderzył z woleja nad poprzeczką.
Druga połowa rozpoczęła się pechowo dla nas, gdyż po rajdzie Zielonki w ferworze walki Sławek próbował wrzucić piłkę na pole karne natomiast zawodnik z drużyny przeciwnej próbował blokować. W trakcie zderzenia ucierpiał zawodnik drużyny przeciwnej. Dopiero po pewnym czasie sędzia przerwał spotkanie sprawdzając dlaczego zawodnik nie wstaje z murawy. Sędzia boczny nie sygnalizował faulu, ale po opatrzeniu zawodnika i pretensjach zawodników Tworkowa sędzia przywołał do siebie Zielonkę i pokazał mu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Gra zaczęła się toczyć w większości na naszej połowie, jednakże nasza drużyna skutecznie rozbijała ataki gospodarzy. W 55 minucie doszło do zmiany taktycznej - za defensywnego pomocnika M Ruska wszedł lewy pomocnik R.Gajda. W tym okresie kibice oglądali ataki drużyny Tworkowa oraz dobrze spisującą się linię pomocy i obrony drużyny naszej, która skutecznie utrudniała rywalom dostęp do naszej bramki. Pochwały należą się również naszym napastnikom, którzy nie tylko pomagali w pomocy powstrzymywać ataki, ale również próbowali jak najdłużej utrzymać piłkę w strefie drużyny przeciwnej. Dobrą postawą wykazywał się nasz bramkarz, który obronił kilka strzałów i przejmował wrzutki w nasze pole karne. W trakcie tej walki na boisku o punkty za faule w 55 minucie Grosman, a w 60 Goralczyk otrzymali żółte kartki. Przeciwnik również otrzymał kartkę żółtą. Około 65 minuty mieliśmy groźną sytuację kiedy to Goralczyk z wolnego dogrywał na długi słupek do Blachy ten głową dograł na 10m do Luty, który to bezpośrednio strzelił. Jedynie instynktowna obrona bramkarza spowodowała, że nie było 0:2. W 68 minucie po dośrodkowaniu zawodników Tworkowa w pole karne Tomicznego, bramkarz wychwytując wrzutkę został zaatakowany przez napastnika Tworkowa. Doszło do ostrej wymiany zdań i wzajemnego przepychania. Sędzia nie potrafił opanować sytuacji. Po prawdopodobnym odepchnięciu upadł najpierw zawodnik Tworkowa, a następnie po uderzeniu zawodnika z Tworkowa upadł grający trener Goralczyk. Sędzia po uspokojeniu stron na Goralczyka nałożył karę żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej natomiast zawodnikowi drużyny przeciwnej pokazał bezpośrednio czerwoną kartkę. Po zrobieniu się więcej wolnej przestrzeni drużyna Tworkowa atakowała raz po raz zagrażając groźnymi wejściami bocznych pomocników nękając Tomicznego. W jednej z takich akcji bramkarz miał sporo szczęścia, kiedy to mocno bita piłka uderzyła w porzeczkę. W 90' dokonanaliśmy zmiany taktycznej - za Borzuckiego wszedł Kądziela, który zasilił linię pomocy. Do samego końca wynik nie uległ już zmianie i dzięki temu wygraliśmy ten ciężki mecz, który mógł się podobać ze względu na dużą ilość walki nie koniecznie związane z kartkami, 0:1.