Button

Aktualności

Liga: Krzyżkowice - Samborowice 2:1

• autor: Dante, 2009-05-09 22:24
Trzy punkty zdobyte, rewanż za jesień udany. Mimo znacznego osłabienia kadrowego udało nam się wygrać z drużyną Samborowic, która tanio skóry nie sprzedała. Szczególnie w drugiej połowie kiedy goście zdobyli kontaktową bramkę było nerwowo pod naszą bramką. Jednak pierwsza połowa należała do nas a bramki zdobyli Przybyła oraz Bednarek, dla którego było to pierwsze trafienie odkąd trafił do naszej drużyny. Świetnie zachował się Darek Ciupka w drugiej połowie gdy paradą wybronił mocny strzał głową z z kilku metrów, który nieuchronnie zmierzał do bramki. Dobrze zagrała cała drużyna, która musiała sobie dać radę bez Widenki, Błaszczyka oraz Borzuckiego.
Szersza relacja już dostępna!
Zaczęło się ospale bo słoneczna pogoda i wysoka temperatura nie sprzyjała dynamicznej grze. Gra obu jedenastek przez kilkanaście pierwszych minut opierała się na wymianie podań w środkowej części boiska i rozpoznaniu rywala. Nie brakowało walki, ale poważniejszego zagrożenia nie było. Prawie wszystkie strzały gości w pierwszej połowie w zdecydowanej odległości mijały naszą bramkę. Około 20 minuty rozegraliśmy atak, który zakończył się zdobyciem bramki. W końcowej fazie tej akcji Bugla zagrał do Goralczyka na 25 metr a ten przyjął piłkę i zagrał na lewo do Zielonki, który z pierwszej piłki zagrał prostopadłą piłkę między trzema obrońcami do wchodzącego Przybyły. Ten uderzył w długi róg obok wychodzącego bramkarza i mogliśmy się cieszyć z prowadzenia. To rozruszało nieco nieco naszą grę i odważniej zaatakowaliśmy rywala. W 27 minucie groźnie na bramkę Samborowic uderzał Burek. Zaś w 28 minucie na 2:0 po podaniu Burka podwyższył Bednarek. W 37 minucie lewą flanka pobiegł Zielonka i lewą nogą uderzył na bramkę. Piłka jednak poszybowała kilkanaście centymetrów obok spojenia słupka z poprzeczką. Goście przeprowadzili zmianę co pomogło im przetrzymać pierwszą połową bez kolejnych strat bramek. Na drugą połowę wyszliśmy skoncentrowani bacząc na to aby nie stracić tego co mamy i ewentualnie z kontrataków zdobyć gola, który dobiłby rywala. Tak więc pierwsze minuty drugiej połowu nie dostarczyły wielu emocji, ale za to końcowe w pełni to wynagrodziły. W 67 minucie mogło być po meczu. Przybyła pomknął prawą stronę, nawrócił obrońcę i mając do wyboru strzał albo podanie do partnera wybrał to drugie, co niestety nie przyniosło pożytku bo obrońcy w porę zażegnali niebezpieczeństwo. Po kolejnej akcji potrzebna była zmiana bo naszych napastników, którzy nabiegali się w tym meczu zaczęły łapać skurcze. Jako, że sytuacja kadrowa w tym meczu nie wyglądała najciekawiej a Samborowice coraz bardziej naciskały do końca meczu musieliśmy bronić wyniku. Już akcja z 67 minuty mogła przynieść im bramkę kontaktową, jednakże po dośrodkowaniu z prawej strony i główce napastnika znakomitym refleksem popisał się Ciupka wyciągając piłkę na rzut rożny. Około 80 minuty goście dopięli swego. Prawy pomocnik urwał się Kądzieli i podał w pole karne, tam piłkę przejął napastnik i z kilku metrów nie dał szans naszemu tormanowi. Do końcowych minut trwała nawałnica podczas której co chwila Samborowice wrzucały dalekie piłki w nasze pole karne. Na nasze szczęście przetrwaliśmy i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.