Button

Aktualności

Liga: Gaszowice - Krzyżkowice 4:1

• autor: Dante, 2009-05-17 20:01
Można by powiedzieć, że przegrana na własne życzenie. Pierwsza połowa mogła się zakończyć naszym prowadzeniem 2:0 po niewykorzystanych 100% okazjach. Początek drugiej połowie przespany i tracimy dwie bramki w 2 minuty. Potem jeszcze dwa kolejne trafienia Gaszowic i honorowe trafienie Przybyły na otarcie łez. Ostatecznie przegrywamy 4:1.

Dodałem filmiki oraz pełną relację!!!

W prawie pełnym składzie mogliśmy myśleć o zdobyciu chociaż jednego punktu w wyjazdowym meczu z Gaszowicami. Jednakże gra w upalne niedzielne popołudnie miała swoje minusy. Ciepło plus zmęczenie osłabia czujność i koncentrację. To niestety dotknęło naszych graczy po przerwie. Ale po kolei. Pierwsza połowa mimo optycznej przewagi Gaszowic mogła być zwycięska dla nas bo mieliśmy co najmniej trzy dogodne okazje do zdobycia bramki. W 15 minucie po wrzutce w pole karne z lewej strony Goralczyka z rzutu wolnego Błaszczykowi zabrakło zaledwie kilka centymetrów aby skierować piłkę do bramki przeciwnika. Dąb mógł wykorzystać nasz błąd po tym jak Gatnar stracił piłkę na prawej stronie. Na szczęście szybka kontra gospodarzy została w porę zażegnana. Nie minęło kilka minut a Gaszowiczanie mieli kolejną okazję po tym jak po dośrodkowaniu z prawej strony Michał Bąk szczupakiem próbował skierować piłkę do siatki. Na szczęście ta sztuka mu się nie powiodła i dalej utrzymywał się bezbramkowy wynik. W 30 minucie Ciupka pewnie chwyta strzał po ziemi z linii 16 metrów. Około 35 minuty mamy wyborną okazję do zdobycia bramki. Bednarek dostaje prostopadłą piłkę i pędzi prawą stroną na bramkę, podaje do Zielonki a ten do Widenki, który będąc sam w polu karnym zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i niestety fatalnie przestrzelił. Gospodarze odpowiedzieli akcją po której mogła paść bramka samobójcza. Strzał napastnika Gaszowic tak niefortunnie odbił Gatnar, że piłka niechybnie zmierzała w prawe okienko naszej bramki i tylko dzięki znakomitemu refleksowi Darka Ciupki, który końcówkami palców przeniósł piłkę ponad poprzeczką, mogliśmy odetchnąć z ulgą. Kilka minut przed gwizdkiem na przerwę kolejną wyborną sytuację ma Widenka, który wychodzi do sytuacji sam na sam ze Strzeleckim. Ten zachował się idealnie wychodząc do piłki i skracając kąt. Keegan już położył Strzelbę, ale ten zdążył jeszcze wyciągnąć się i odbił strzał naszego młodego napastnika. Do przerwy 0:0. Po przerwie Gaszowice grały swoje ciągle atakując my zaś na moment straciliśmy koncentrację w wyniku czego popełniamy niepotrzebny faul na około 30 metrze. Wolny wykonany perfekcyjnie i silny strzał ponad murem wpada do naszej bramki. Napór Gaszowic trwa. Nie minęły dwie minuty a po szybkiej kontrze i dwójkowej akcji Bąka ze swoim partnerem z ataku w której rozklepali naszą obronę Bąk uderza z woleja w długi róg nie dając szans Ciupce i jest 2:0. A to nie jeszcze nie wszystko. W 60 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w naszym polu karnym zawodnik Gaszowic strzela ponad poprzeczką z około 11 metrów. Za chwilę po błędzie Marcina Ruska jest już 3:0 a strzelcem jest Bąk. W 62 minucie Błaszczykowi zabrakło kilku centrymetrów aby sięgnąć piłkę i skierować ją do bramki po podaniu z rzutu wolnego od Goralczyka. W 65 po krótko rozegranym rzucie rożnym na solową akcję zdecydował się Zielonka, ale jego strzał w krótki róg z ostrego kąta pewnie chwycił Strzelecki. Gaszowice szybko odpowiedziały kolejną bramką. Hattricka uzupełnił Michał Bąk, który na lewej stronie w końcowej fazie minął Ruska a następnie strzelił obok wychodzącego Ciupki. W 77 minucie honorowe trafienie zaliczył Przybyła. Goralczyk posłał piłkę z rzutu rożnego w kierunku Błaszczyka ten jednak nie miał szans dojść do piłki, która odbiła się od jednego z obrońców Dębu i spadła przed pole karne pod nogi Burka. Zbyszek uderzył z powietrza a piłkę na 5 metrze odbił jeszcze Przybyła zmieniając kierunek lotu futbolówki, która wpada do siatki. Ostatecznie przegrywamy z Gaszowicami 4:1 w głównej mierze na własne życzenie.