Liga: Rzuchów - Krzyżkowice 2:5

• autor: Dante, 2009-11-11 15:40
Mecz rozegrany na naszym boisku przy ciągle padającym deszczu przypominał czasami mecz piłki wodnej. Nie zabrakło walki, ale i przypadku. Najważniejsze są punkty choć i gra szczególnie w drugiej połowie mogła się podobać.
Najpierw na prowadzenie wyprowadził nas Zielonka po strzale głową i dośrodkowaniu z lewej strony. Potem Rzuchów wyrównał po zamieszaniu w naszym polu karnym kiedy to kilka razy nie potrafiliśmy dobrze wybić piłki aż w końcu trafiła ona do napastnika Rzuchowa który wykończył akcję strzałem z kilku metrów. Mocnym i celnym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się Borzucki, ale bramkarz Rzuchowa Pietruszka na raty ale jednak zdołał chwycić piłkę.

Potem był kluczowy moment meczu kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony Gajda strzelał głową na naszą bramkę a piłka stanęła w kałuży wody przed liną naszej bramki. Rzuchów ciągle nacierał wyczuwając szansę nawet na zwycięstwo. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę na 2:1 zdobył Goralczyk, który na krótkim słupku lekko nogą dotknął piłkę zmieniając jej kierunek lotu a ta wpadła do bramki. Kontuzji po zderzeniu głową nabawił się Rusek co wymusiło zmiany personalne i taktyczne. Do obrony przeszedł Węglorz, Zielonka na lewą pomoc a na jego miejsce z ławki wszedł Ratajczak. Do przerwy wynik się nie zmienił choć szanse były - na przykład okazja A. Goralczyka sam na sam z bramkarzem jeszcze przed kontuzją Ruska. Po przerwie zaczęliśmy spokojniej i bardziej uważnie z tyłu. Raz na prawej stronie urwał się Ratajczak i posłał ostrego crossa na długi słupek na wbiegającego Goralczyka, ale ten już na wślizgu nie zdołał trafić do bramki. Po jednej z akcji piłkę w polu karnym dostał Węglorz z Widenką. Obaj nie potrafili się zdecydować, który ma strzelić aż w końcu Węglorz lewą nogą lekkim strzałem trafił w samo okienko bramki Rzuchowa. Czwartą bramkę dorzucił Borzucki, który uderzył w swoim stylu, czyli lewą nogą długi róg bramki po wrzutce Olka Goralczyka. Rzuchów prostymi środkami próbował stwarzać sobie sytuacje. Między innymi poprzez prostopadłe piłki do napastników. Raz im się udało i Kustos jeszcze obronił strzał, ale tylko odbił ją do boku gdzie drugi zawodnik dobił ją do pustej bramki. W końcowych minutach meczu szansę miał jeszcze Węglorz ale minimalne chybił obok słupka oraz wtedy też padła ostatnia bramka autorstwa Bugli po wrzutce Ratajczaka i główce tego pierwszego.