Button

Aktualności

Porażka w drugim sparingu

• autor: Szarik3, 2016-02-14 14:55

W naszym drugim sparingu, który rozgrywaliśmy na "budowlance" z zespołem grającym o dwie klasy rozgrywkowe wyżej (Liga Okręgowa Katowice II) LKS Polonia Łaziska Rybnickie, doznaliśmy porażki 5:0. mimo dobrej pierwszej połowy, po której wynik brzmiał 0:0, druga nie była już tak udana, o czym świadczy utrata pięciu bramek.

Pierwsza połowa, to dosyć wyrównana walka, w której raz przeważała drużyna z Łazisk a raz ekipa z Krzyżkowic. Po obu stronach znalazły się okazje, aby strzelić pierwszego gola, ale jednak żadnej z drużyn nie udał się ten wyczyn. Po pierwszej równej połowie, szło odnieść wrażenie, że mecz do samego końca będzie bardzo wyrównany, a wynik będzie skromny i nie jednogłośny.

Jednak druga połowa, to już nieco inny scenariusz, po wprowadzeniu paru zmian w przerwie, po kilku minutach nasz zespół traci 2 szybkie bramki. Oba gole były spowodowane naszymi błędami, przy pierwszej bramce, zbrakło krycia w polu karnym, a przy drugiej błąd popełnił nasz bramkarz, źle wychodząc to piłki. Te dwa ciosy ułatwiły grę naszym rywalom, a nam wręcz przeciwnie, nagle zabrakło walki i chęci do gry. Wszystkie te czynniki pozwoliły drużynie z Łazisk przejąć inicjatywę, co z czasem przyniosło im kolejne bramki, które również wynikały z błędów naszego zespołu.

Ostatecznie wynik spotkania to 5:0 tak zwana "Manita" po hiszpańsku. Jednak nie ma co się załamywać, sparing przeszedł już do historii i teraz musimy znowu się skupić na treningach i najbliższym przeciwniku, którym to będzie drużyna z A-klasy Rybnickiej, Górnik Radlin. Naszemu przeciwnikowi, dziękujemy za dobry mecz i cenną naukę.

Podsumowanie i przedstawienie graficzne składów z I i II połowy.

LKS Polonia Łaziska Rybnickie    5:0 (0:0)    LKS Naprzód 37 Krzyżkowice

1:0 - Paweł Hojka

2:0 - Zawodnik Testowany

3:0 - Paweł Hojka

4:0 - Artur Grabiec

5:0 - Zawodnik Testowany