Aktualności

Zwycięstwo na inaugurację nowego sezonu !

• autor: Szarik3, 2016-08-22 21:43

Udany start zaliczyła nasza drużyna na inaugurację nowego sezonu 2016/17.

W pierwszym ligowym spotkaniu, wygrywamy u siebie z vice liderem z poprzedniego sezonu LKS Bieńkowice.

Był to niezwykle zacięty i pełen emocji do ostatnich sekund mecz, było widać że spotkały się dwie godne siebie drużyny, które w tym sezonie mają zamiar mierzyć w wysokie miejsca w ligowej tabeli.

W poprzednim sezonie, dwukrotnie lepsi okazywali się nasi rywale, którzy pierw pokonali nas na własnym terenie 4:1, a następnie wygrali 2:1 na naszym boisku w Krzyżkowicach.

Tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszedł nasz Naprzód, który mimo braku kilku podstawowych zawodników, walczył do ostatnich sekund tego spotkania i odniósł upragnione zwycięstwo 3:2 (0:0).

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tego spotkania.

Pierwsza połowa to było głównie dominacja drużyny gości.

Zespół LKS Bieńkowice, po kilku początkowych minutach od razu przejął inicjatywę, nie pozwalając nam na zbyt wiele. Zawodnicy z Bieńkowic bardzo często gościli na naszej połowie, niejednokrotnie stając przed dogodną okazją, aby objąć w tym meczu prowadzenie. Jednak tego dnia dobrze funkcjonowała nasza defensywa, która czasem przy pomocy odrobiny szczęścia, skutecznie odpierała ataki rywali.

Były też momenty w których to nasza drużyna mogła się pokusić o zdobycie gola, zwłaszcza po akcjach z lewego skrzydła, które w tym spotkaniu funkcjonowało naprawdę bardzo dobrze. Jednak i z tej strony górą była gra obronna, która rozbijała i powstrzymywała nasze ataki.

Mimo braku goli w pierwszej połowie, emocji jak również i walki nie brakowało, było widać mocne zaangażowanie obu ekip w to spotkanie, mało który z zawodników ośmielił się "odstawić nogę", mimo twardej męskiej gry, mało było fauli, które zmuszały by sędziego do sięgnięcia po kartki.

W skrócie pierwszą połowę można podsumować w ten sposób, że to goście atakowali, a nasza drużyna skutecznie się broniła, czekając na odpowiedni moment, aby wyjść z kontratakiem.

Druga połowa już się bardziej wyrównała, a momentami nawet w przeciwieństwie do pierwszej części spotkania, losy się odmieniły.

Nadszedł czas w którym, to nam udało się zepchnąć rywali do głębokiej defensywy.

Był to idealny moment, aby zadać odpowiedni cios rywalowi i tak też zrobiliśmy. Piłka wrzucona w pole karne,z rzutu rożnego przez Marcina Pochcioła, a tam dopada do niej Mateusz Szarowski i po uderzeniu głową umieszcza ją w siatce.

Był to dobry okres gry naszego zespołu w tej drugiej części spotkania, prowadziliśmy 1:0 i dalej skutecznie odpieraliśmy ataki naszego rywala. Coraz częściej też zaczęliśmy gościć pod polem karnym naszego przeciwnika, dzięki czemu udało nam się podwyższyć nasze prowadzenie.

Autorem bramki na 2:0 był jeden z naszych napastników Robert Rucki, który wykorzystuje górne podanie od Marcina Pochcioła i bardzo ładnym uderzeniem głową nie pozostawia najmniejszych szans bramkarzowi umieszczając piłkę w siatce.

Mogło by się wydawać, że po drugiej bramce rywale nie będą już w stanie się podnieść, a my dalej konsekwentnie będziemy grać to co do tej pory.

Niestety jednak było inaczej.

Jeden z naszych zawodników fauluje napastnika drużyny gości, tuż przed naszym polem karnym. Stały fragment gry i na nasze nieszczęście mocno uderzona piłka, prześlizguje się pod ręką naszego bramkarza, który tego dnia rozgrywał naprawdę dobre zawodny, niejednokrotnie popisując się świetną interwencją.

2:1 i zawodnicy z Bieńkowic poczuli, że mogą jeszcze wywieść jakieś punkty z Krzyżkowic.

Im bliżej końca, tym było bardziej nerwowo, drużyna z Bieńkowic bardziej zaangażował się w ofensywę i za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania, w pewnym momencie błąd popełnił jeden z obrońców drużyny gości wypuszczając naszego zawodnika sam na sam z bramkarzem, lecz niestety nie wykorzystaliśmy tej dogodnej sytuacji i zamiast zakończyć to spotkanie trzecią bramką, dalej musieliśmy walczyć do końca.

90 minuta gry, szybkie wznowienie piłki w środkowej części boiska przez drużynę LKS Bieńkowice, krótkie podanie do jednego z napastników, a ten mocnym strzałem po ziemi zza pola karnego, umieszcza piłkę w siatce..2:2

Po takim zwrocie akcji cała nasza drużyna była w szoku, lecz nie złożyła broni.

Arbiter główny doliczył 3 minuty i właśnie w tej ostatniej 93min. udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Świetne podanie od Roberta Ruckiego w kierunku Marcina Pochcioła, a ten z zimną krwią, mocnym strzałem na dalszy słupek ustala wynik spotkania w dosłownie ostatnich sekundach meczu. 3:2 !

Wilka radość po świetnym spotkaniu, pełnym emocji i twardej walki.