Trening godz. 18:00

KS Przyszłość II Rogów - LKS Naprzód 37 Krzyżkowice - 17:00

Trening godz. 18:00

Kuźnia, Ochojec i Łaziska !

• autor: Szarik3, 2017-03-07 22:00

W ostatnich dniach przyszło nam rozegrać kolejne 3 mecze sparingowe.

Graliśmy kolejno z:

KS Stal Kuźnia Raciborska 1:3 (1:1)

Płomień Ochojec 0:2 (0:2)

Polonia Łaziska Rybnickie 4:3 (2:1)

Jak widać ponieśliśmy 2 porażki i odnieśliśmy 1 zwycięstwo.

W rozwinięciu, krótkie opisy dotyczące wszystkich 3 sparingów...

1. KS Stal Kuźnia Raciborska - LKS Naprzód 37 Krzyżkowice 3:1 (1:1)

Miejsce: Kuźnia Raciborska (boczne boisko)

Poziom rywala: A-klasa Racibórz

Skład:

Kłosek D./ Pruszowski - Szarowski, Ratajczak, Koźlik P. - Zając, Kądziela, Ryborz, Kłosek O., Bugla, / Koźlik P., - Szreier, Rucki / Wycisk

Bramki: Szreier

Opis:

Był to kiepski mecz w naszym wykonaniu, można wręcz powiedzieć że był to najgorszy sparing jaki do tych czas przyszło nam rozgrywać. Po dobrych pierwszych minutach gry gdzie rywal miał problem wyjść poza swoją połowę, spokojnie kontrolowaliśmy grę, prowadząc groźne ataki na bramkę rywala, udało się to nawet udowodnić zdobyciem pierwszej bramki i wyjściem na prowadzenie w tym meczu. Po 15 minutach gry mało kto by przypuszczał że zdołamy przegrać ten mecz, jednak ku zdziwieniu wszystkich tak też się stało. Nagle dostosowaliśmy się grą do gospodarzy i zamiast dalej grać piłką, zaczęliśmy chaotycznie się z nimi kopać. Gospodarze wyrównali, a w ostatnich 10 minutach meczu, wykorzystali nasze eksperymentalne ustawienie w defensywie i dołożyli 2 bramki, wygrywając 3:1.

2. Płomień Ochojec - LKS Naprzód 37 Krzyżkowice 2:0 (2:0)

Miejsce: Rybnik

Poziom rywala: A klasa Rybnik

Skład:

Kłosek D. - Szarowski, Moskwa, Dzierżęga, Koźlik D. / Ratajczak - Zając, Kądziela, Koźlik P., Ryborz, Szreier / Kłosek O., Mandrysz, - Rucki / Wycisk

Opis:

Dużo lepsze spotkanie niż nasz występ w Kuźni Raciborskiej. Na ten mecz wyszliśmy w testowanym ustawieniu 4-5-1. Miało ono swoje plusy i minusy jednak, dużo lepiej wyglądała gra w naszym podstawowym ustawieniu z 3 obrońców i 2 napastników, czyli 3-5-2, którą rozpoczęliśmy drugą połowę. W takim ustawieniu nie straciliśmy żadnej bramki, jak i również udawało nam się stwarzać więcej dogodnych okazji do zdobycia bramki. Można powiedzieć, że był to mecz w którym zaczęła nam co raz częściej wychodzić taka gra, jaką od siebie oczekujemy. Mimo porażki było to sparing w którym do tamtego dnia zagraliśmy najlepiej.

3. LKS Naprzód 37 Krzyżkowice - Polonia Łaziska Rybnickie 4:3 (2:1)

Miejsce: Radlin

Poziom rywala: Liga Okręgowa

Skład:

Kłosek D. - Szarowski, Dzierżęga, Koźlik D. / Moskwa, Ratajczak, Wojda - Zając, Bugla, Kłosek O., Koźlik P., Mandrysz, / Ryborz, Kądziela - Rucki, Szreier / Wycisk

Bramki: Rucki x2, Mandrysz, Kłosek O.

Opis:

Na pewno najlepszy sparing w naszym wykonaniu, potwierdzeniem może być sam wynik, który jest na naszą korzyść. Pierwsza połowa była naprawdę bardzo dobra, zdarzały się gdzie nie gdzie, jakieś błędy własne, jeden niestety sprokurował nawet gola, ale mimo tego nasz gra stała na bardzo dobrym poziomie. Pierwsza połowa była zdecydowanie na naszą korzyść, wygraliśmy ją 2:1 dominując rywala, po przez dobrą grę, często na jeden, dwa kontakty. Na drugą część meczu, trener postanowił dać zagrać zawodnikom którzy ten mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych. W tym momencie rywale częściej dochodzili do głosu, jednak nie oznaczało to tego że nasza drużyna nie szukała kolejnych okazji do zdobycia kolejnych bramek. W drugiej połowie dołożyliśmy jeszcze 2 bramki, tracąc również dwie, dodatkowo jeden z naszych zawodników Robert Rucki zmarnował, rzut karny, ale w końcówce meczu odpokutował swoje winy ustalając wynik meczu na 4:3 dla naszej drużyny. Jednym minusem z tego meczu może być, sposób w jaki przyszło nam stracić przynajmniej 2 bramki, które niestety padły po błędach własnych.

Z każdym następnym meczem, nasza gra zaczyna wyglądać coraz lepiej, a więc musimy dalej brnąc w tym kierunku.

Naszym następnym przeciwnikiem będzie drużyna z Raciborskiej Klasy-A Płomień Kobyla, z którą zagramy zamiast wcześniej planowanego rywala LZS FC Pilszcz.

KS Przyszłość II RogówLKS Naprzód 37 Krzyżkowice
KS Przyszłość II Rogów   LKS Naprzód 37 Krzyżkowice