Trening o godz. 18:00

LKS Pawłów - LKS Naprzód 37 Krzyżkowice - 15:00

Porażka w Turzy

• autor: lkskce, 2017-05-21 14:19

Mecz toczony w zawrotnym tempie z mnóstwem okazji bramkowych szczególnie ze strony gospodarzy przez większość meczu i kilka naszych, szczególnie w końcówce meczu jeszcze przy stanie 1:1. Już pierwsze minuty pokazały, że gospodarze stanowią dobrą, zgraną drużynę, która potrafi dobrze i przede wszystkim szybko operować piłką. Do tego dochodzą indywidualne umiejętności zawodników, którzy dzięki temu łapią się do składu pierwszej III ligowej drużyny Unii.

Gol na 1:0 padł już w 3 minucie meczu po indywidualnej akcji pomocnika Turzy, który minął z pięciu naszych zawodników, wpadł w pole karne i dograł do nieobstawionego Patryka Dudzińskiego, który strzałem z kilku metrów nie dał szans Karolowi Pruszowskiemu. Bramka wyrównująca padła 7 minut później, z rzutu karnego, podyktowanym za faul na Marcinie Pochciole. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się nasz kapitan Piotr Zając (film z golem poniżej).

Po zmianie stron piłkarze Turzy dosłownie ruszyli na nas i przez dobre 20 minut tylko się broniliśmy i tylko dzięki bardzo dobrej postawie naszego bramkarza nie straciliśmy w tym czasie gola. Niestety, co się odwlecze... w 64 minucie strzałem sytuacyjnym Przemysława Pawliczka zza pola karnego i po rykoszecie piłka trafia do naszej bramki. Ta utrata bramki trochę nas obudziła, Turza cofnęła się licząc na kontry i teraz to my kreowaliśmy kolejne okazje. Bliski trafienia był Sławomir Bugla, którego strzał minimalne minął poprzeczkę, zaś najbliżej szczęścia był Marcin Pochcioł, który strzałem z rzutu wolnego prawie dał nam gola na wyrównanie. Bramkarz Unii jednakże końcówkami palców skierował futbolówkę na rzut rożny. Trener postawił wszystko na jedną kartę przesuwając do ataku naszego stopera i dokonując kilku zmian w składzie, przez co atakowaliśmy już praktycznie całą drużyną. Gola nie udało się zdobyć a goście w ostatniej minucie nas dobijają golem po kontrze ustalając wynik na 3:1.

LKS PawłówLKS Naprzód 37 Krzyżkowice
LKS Pawłów   LKS Naprzód 37 Krzyżkowice