Button

Aktualności

Remis z Koziołkami

• autor: Szarik3, 2018-03-27 04:28

Mecz inaugurujący rundę rewanżową w sezonie 20117/18 Klasy-B, rozgrywany na boisku w Krzyzkowicach, zakończył się bramkowym remisem 1:1 (1:1), obie bramki padły w pierwszej części meczu.

Nasz zespół podczas tego meczu gościł przeciwnika sąsiadującego z nami w tabeli, którym była LKS Ruda Kozielska, w pierwszym spotkaniu, nasi przeciwnicy rozgromili nas aż 4:0 ! Tym razem skończyło się podziałem punktów,a jak do tego doszło i w jakich okolicznościach, opisane jest w dalszej części tego artykułu, serdecznie zapraszam do zapoznania się z nim...

Pierwsza połowa to bardzo wyrównany stan gry, warto też odnotować ,że boisko tego dnia nie było przyjazne dla obu ekip, w niektórych miejscach mokra, błotnista murawa sprawiała sporo trudności zawodnikom.

Ale wracając do meczu. Na prowadzenie na początku wyszedł nasz zespół, bramkę w asyście Patryka Koźlika zdobył nasz napastnik Rucki Robert, który niestety później (ok.40min.)doznał poważnej kontuzji i musiał opuścić boisko. Jak się później okazało kontuzja jest na tyle poważna, że czekają go 2 miesiące przerwy od gry w piłkę (złamanie 5 i 6 kości śródstopia).

Prowadzenia niestety nie udało się dowieźć do końca pierwszej połowy, goście zdołali wyrównać po około 10-15 minutach. Wykorzystali zamieszanie w naszym polu karnym, po czym ich zawodnik najlepiej się odnalazł w tym całym chaosie i wpakował piłkę do naszej bramki w której debiutował nasz młody bramkarz z ekipy juniorów Łukasz Gmyrek.

Pierwsza część spotkania kończy się raczej słusznie wynikiem remisowym 1:1 patrząc obiektywnie na cały przebieg meczu z tej połowy.

Obie ekipy miały kilka naprawdę dogodnych sytuacji do podwyższenia tego wyniku, u nas na przykład można wyróżnić jedną z akcji po których na pozycję "1 na 1" wyszedł  nasz defensywny pomocnik Patryk Niewrzoł, jednakże nieco za bardzo wyrzucił się z piłką do boku ,a jego strzał trafił w bramkarza, ekipa przyjezdna także stwarzała sporo niebezpieczeństwa pod nasza bramką, ale skutecznie w linii defensywnej spisywali się nasi obrońcy blokując strzały i dobrze przerywając niektóre groźne ataki, a także ze swojego zadania solidnie wywiązywał się nasz bramkarz.

Druga połowa na pewno była nieco bardziej atrakcyjna dla oka kibica, bo mimo tego że nie padła żadna bramka, działo się w niej o wiele więcej. Było więcej szybkich ataków i sytuacji podbramkowych, po których nie raz piłka zatrzymywała się na słupku, poprzeczce lub też minimalnie mijała się ze światłem bramki. A także było sporo kontrowersji, jak np. zagrania w polu karnym ręka (w tym przypadku po obu stronach).

Tutaj trzeba też zaznaczyć, że druga polowa bardziej zdominowana była już przez ekipę "koziołków" która częściej gościła na naszej połowie i pod naszym polem karnym, lecz mimo tego wszystkiego wynik z pierwszej połowy nie uległ zmianie i obie ekipy musiały zadowolić się jednym punktem.

Odnotujmy jeszcze debiut kolejnego nowego zawodnika którym był Szymon Lechocki, ten młody zawodnik ,który przywędrował do nas z Górnika Pszów, zameldował się na boisku w 87min. spotkania, zmieniając Patryka Koźlika który mecz zakończył z asystą na swoim koncie.

Poniżej przedstawiamy inne wyniki z 16 kolejki Klasy-B

W tej kolejce obyło się bez większych niespodzianek, jedynie można odnotować wysoką wygraną KS Stal Kuźni Raciborskiej na własnym boisku w meczu na szczycie z drużyną LKS Pawłów, aż 5:1 ! oraz skromne zwycięstwo drużyny rezerw Przyszłości Rogów na własnym stadionie z drużyną z dołu w tabeli LKS Zabełków 1:0. Zwróćmy uwagę również na to jak zaprezentował się nasz najbliższy rywal drużyna LKS Owsiszcze. Ekipa z pod granicy czeskiej wysoko i pewnie wygrała bo, aż 4:0 z rywalem z Gamowa, co pokazuje , że w Wielką Sobotę czeka nas nie łatwe zadnie, którym będzie pokonanie zespół z Owsiszcz na własnym terenie. (mecz rozpocznie się o godz.13:00)

LKS Naprzód 37 Krzyżkowice - LKS Ruda Kozielska 1:1

LKS Owsiszcze - LKS Gamów 4:0

LKS Adamowice - LKS 07 Markowice 1:3

Ocice Racibórz - Naprzód II Czyżowice 1:0

KS Stal Kuźnia Raciborska - LKS Pawłów 5:1

LKS Górki Śl. - LKS Jankowice 3:1

KS Przyszłość II Rogów - LKS Zabełków 1:0

LKS Odra Nieboczowy - Strzelec Rzuchów 5:0