Button

Aktualności

Rozpoczęcie sezonu !

• autor: Szarik3, 2018-08-18 13:51

W pierwszym meczu inauguracyjnym rozpoczęcie nowego sezonu Raciborskiej Klasy - "B" przyszło nam się zmierzyć z drużyna LKS Adamowice.

Nasza drużyna występowała w tym meczu w roli gospodarza.

W minionym sezonie w obu potyczkach tych drużyn padał wynik remisowy 2:2

Jak było ty razem?

Zapraszam do przeczytania krótkiej relacji z tego meczu...

Jak to bywa w spotkaniach pierwszej kolejki nowego sezonu, ciężko jest przewidzieć jakiegoś faworyta. Tym razem nie było inaczej.

W obu drużynach zaszło parę zmian co było widać bo grze prezentowanej na boisku. Zwłaszcza w naszym zespole, w którym to zaszły nieco większe zmiany, począwszy od nowego trenera, a kończywszy na kilku nowych twarzach w pierwszej jedenastce, ale to tym będzie poświęcony osobny news  już w krótce na naszej stroni.

Wróćmy jednak do samego meczu.

Pierwsza połowa to naprzemienna wymiana ciosów obu drużyn, jednak im bliżej końca pierwszej połowy tym nieco częściej pod naszą bramką gościła drużyna Adamowic.

Pierwsi w tym meczu na prowadzenie wyszli właśnie goście, których napastnik wykorzystał nieporozumienie dwóch naszych środkowych obrońców i w sytuacji sam na sam pokonuje naszego bramkarza.

Autorem bramki był Marcin Frank.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, gola do szatni zdobywa nasza drużyna, a jej autorem zostaje Dawid Klekociuk, który najlepiej odnajduje się pod bramką rywala i pokonuje bramkarza rywali.

Rozlega się gwizdek kończący pierwszą połowę, i obie drużyny schodzą do szatni z wynikiem remisowym.

Druga polowa to już częstsza dominacja naszej drużyn, niestety ciężko było nam to udowodnić zdobyciem bramki. Z każdą upływającą minuta było widać że drużyna gości ewidentnie słabnie, jednakże udało im się nie pozwolić na utracenie drugiej bramki i dowożą remis do ostatniej minuty.

*Ciekawostka:

Ostatni raz wynik rozstrzygający pomiędzy tymi drużynami padł 22 czerwca 2008r. w sezonie rozgrywkowym 2007/08 Klasy - "B". tamtejszego dnia zwycięsko z pojedynku wyszła drużyna Krzyżkowic pokonując u siebie Adamowice aż 9:6.

LKS Naprzód 37 Krzyżkowice - LKS Adamowice   1:1 (1:1)

18' - Marcin Frank

43' - Dawid Klekociuk