Aktualności

Górki niezdobyte

• autor: Szarik3, 2018-08-26 04:19

IV Kolejka Raciborskiej Klasy "B"  niosła ze sobą wyjazd na ciężki teren do Górek Śl.

Obecnie po 3 kolejkach nasz rywal zajmował pozycje lidera z kompletem 12 punktów po trzech spotkaniach. Już po zakończeniu poprzedniego sezonu można było łatwo wywnioskować, że drużyna Górek Śl. jeśli nie zajdą w nich większe zmiany kadrowe, będzie jednym z głównych pretendentów do awansu. W minionym sezonie 2017/18 zabrakło im zaledwie 1pkt. do awansu klasę wyżej.

W rozwinięciu newsa opis tego spotkania i kilka ciekawostek z ostatnich kilku lat na temat potyczek Krzyżkowice-Górki Śl.

Zapraszam!

Gdy nadszedł czas wyjazdu do Górek, każdy z nas wiedział, że czeka nas bardzo ciężkie wyzwanie, niestety dodatkowym sporym minusem okazały się poważne braki kadrowe, co nie poprawiło humorów w śród zawodników. Trener Wiesław Herda, zmuszony był do lekkiego eksperymentowania jeśli chodzi o wyjściową jedenastkę na ten mecz.

W dosyć niecodziennym składzie wybiegliśmy na murawę, głównym założeniem była defensywa, ze względu na braki poszczególnych zawodników, trener postanowił wzmocnić linię defensywna najlepiej jak tylko się da.

W pierwszej połowie spotkania, eksperyment ku zdziwieniu większości sprawdzał się bardzo dobrze. Drużyna Górek Śl. nie zdołała sforsować naszej bramki, dzięki czemu udało nam się zejść na przerwę nie tracąc gola, niestety z przodu też nie udało się nic ustrzelić, więc po pierwszych 45 minutach gry wyszliśmy na "zero".

Dwie zmiany i nowe instrukcje dotyczące drugiej części meczu, takie decyzje zapadły w naszej szatni.

Niestety w drugiej części spotkania z upływającymi minutami pozwalaliśmy gospodarzą na coraz więcej, ewidentnie w szeregi naszego składu wkradało się zmęczenie, przez co, coraz mniej było po naszej stronie tego co w pierwszej połowie, czyli mądrego rozgrywania, szanowania piłki, konstruowania akcji od linii defensywnej, coraz więcej było chaosu, ale mimo tego dalej był wynik remisowy 0:0.

Niestety bo zamieszaniu w naszym polu karnym w 71 minucie, nasz bramkarz fauluje napastnika gospodarzy i sędzia dyktuje jedenastkę. Powoli rzuty karne robią się tradycją w naszych meczach, ponieważ był to już 4 rzut karny podyktowany w naszym 4 meczu ligowym przeciwko nam!

Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi Krzysztof Rek i uderza w lewą stronę naszego bramkarza, Sebastian Szymiczek wyczuł jego intencje, niestety przy próbie rzucenia się w tym kierunku, lekko objechał na nogach i piłka przelatuje centymetry obok jego rękawic, wpadając do sitki.

W tym momencie zaczęły się schody, już nie było czego bronic, więc umieliśmy się szybko przeforsować na ustawienie bardziej ofensywne, ale z ciągłą uwagą na defensywę, tak aby po chwili nie stracić drugiej bramki i całkiem sobie nie przekreślić szans na wywiezienie punktów z tego terenu.

Od tego momentu coraz częściej nasza drużyna dochodziła do sytuacji podbramkowych, wiedząc, że zbytnio nie ma czego bronić, zaczęliśmy grać coraz odważniej, co przynosiło dobre efekty, ale nie szlo tego udokumentować zdobyciem bramki.

Najgroźniejszą sytuacją był strzał z rzutu wolnego Marka Fijoła, po którym uderzeniu piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Coraz bardziej odważna i ofensywna gra, niestety narażona była na kontrataki, i niestety padliśmy ofiarą jednego z nich. W 88 minucie bramkę zamykająca to spotkanie zdobywa Jakub Pytel, który kończy dobrze przeprowadzony kontratak.

Mimo porażki 2:0 pozostaje spory niedosyt po tym spotkaniu, ponieważ każdy z nas zdawał sobie sprawę z tego że szlo przywieść z tego meczu jakieś punkty. Nawet grając w tak eksperymentalnym ustawieniu nie wiele brakowało aby ten eksperyment przyniósł dobry efekt. Pozytywem po tym spotkaniu jest na pewno fakt, że mimo braku czołowych graczy, zmiennicy również dają sobie rade, a w wyjściowej jedenastce mamy zawodników, którzy mogą grac na różnych nie tylko swoich pozycjach.

LKS Górki Śl. - LKS Naprzód 37 Krzyżkowice    2:0 (0:0)

1:0 - Krzysztof Rek    71' (p)

2:0 - Jakub Pytel    88'

Ciekawostka:

W przeciągu ostatnich 15 lat, oba te zespoły stawały na przeciw siebie 17 razy, wraz z tym spotkaniem,14 razy w Klasie "A", 3 razy w Klasie "B" (nie licząc meczów pucharowych/ towarzyskich).

Nasz Naprzód z tych pojedynków wychodził zwycięsko 6 razy, 2-krotnie remisował, a 9 razy poniósł porażkę.

W tych 17 meczach, zdobyliśmy 26 bramek, a traciliśmy 36.

Nasze najwyższe zwycięstwo w tych ostatnich 15 latach miało miejsce w sezonie 2012/13 gdzie dwukrotnie wygrywaliśmy 4:2 u siebie i w rewanżu na wyjeździe również 4:2.

Natomiast najwyższa porażka przyszła w sezonie 2005/06 ,aż 0:5. W tym sezonie padł również najwyższy wynik remisowy, 3:3.

Najczęstszym wynikiem był wynik 2:0 tak jak w minionym spotkaniu.