"Come Back" w drugiej połowie

• autor: Szarik3, 2018-09-02 12:12

V kolejka Ligowej Klasy "B" Podokręgu Racibórz.

W tej kolejce na własnym terenie gościliśmy drużynę Ocic z Raciborza.

Był to ważny mecz odnośnie miejsca w tabeli, po porażce w Górkach, szybko chcieliśmy się odbudować i wrócić na właściwe tory w walce o ligowe punkty, iokazją do tego był mecz z Ocicami przed własną publicznością.

Mimo kiepskiego początku, udało dopiąć się swego, a jak do tego doszło, opisane jest w dalszej części artykułu, do którego serdecznie zapraszamy.

Po zeszłym sezonie został spory niesmak, gdy przypominamy sobie nasze potyczki z drużyna Ocic.

W pierwszym meczu ostatecznie wygraliśmy 2:1 przed własna publicznością, ale mecz kończyliśmy z dwiema czerwonymi kartkami. Następnie rewanż w Raciborzu zakończył się naszą niezasłużoną porażką 0:1. Po tamtej porażce nasza drużyna zablokowała się na kilka spotkań przez co wypuściliśmy z rąk kilka bardzo ważnych punktów, przez które musieliśmy później do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie.

Ale wróćmy do tego co działo się teraz.

Nasza drużyna przystępowała do tego meczu tak jak wcześniej wspomniano po porażce we wcześniejszej kolejce 0:2 z Górkami Śl. Natomiast ekipa przyjezdnych w poprzedniej kolejce również poniosła porażkę 1:2 przed własną publicznością z drużyną rezerw Rogów.

Jak więc widać, każda z drużyn chciała się szybko odkuć, za wpadki we wcześniejszej klejce po przez zdobycie 3pkt. w tym spotkaniu.

Po pierwszych kilku minutach bliżej tego byli goście, którzy wyszli na prowadzenie, po kuriozalnej akcji, gdzie nasz bramkarz chcąc wybić piłkę na aut na 20m nabija zasłaniającego się napastnika drużyny Ocic. Odbita piłka bezradnie toczy się w kierunku naszej bramki, a goniący ją bramkarz nie zdąża zatrzymać jej przed linią bramkową.

Niestety 0:1.

Pierwsza połowa nie była jakimś wybitnym spektaklem ani jednej ani drugiej strony, mecz był dosyć zamknięty. Drużyna z Krzyżkowic prowadziła grę, opanowując środek pola oraz mając większe panowanie nad piłka. Zaś ekipa z Raciborza ewidentnie po tej bramce nastawiła się na grę z kontry.

Pierwsza polowa nie przyniosła ze sobą nic więcej po za jedną bramką zdobytą przez Ocice Racibórz.

W kiepskich humorach schodzimy na przerwę do szatni, gdzie trener szybko stawia cały zespół na nogi, dając nowe wskazówki i instrukcje dotyczące drugiej połowy.

Efekt przychodzi bardzo szybko, bo po zaledwie 2 minutach, od rozpoczęcia drugiej polowy, doprowadzamy do wyrównania. Adrian Szreier oddaje strzał z ostrego kąta, bramkarz broni go odbijając piłkę przed siebie, do tej dopada Tomasz Mandrysz i precyzyjnym uderzeniem dobija piłkę do bramki, szybko wyrównując stan spotkania.

Druga polowa była od samego początku, aż do końca pod naszym dyktandem.

Bardzo dobrze operowaliśmy piłka, mądrze rozgrywaliśmy, co pozwoliło nam w całości zdominować rywala.

Druga bramka była tylko kwestią czasu, a gdy już padła jej autorem był nasz młody wychowanek Aleksander Tront, który zdobywa swoją debiutancką bramkę, w lidze. Wykorzystuje on dobre podanie Adriana Szreiera, i dokładając tylko nogę, zdobywa bramkę.

Chwile później ten sam zawodnik miał kolejna wyśmienitą okazję do zdobycia swojej drugiej bramki w tym meczu, ale piłka odbijając się od bramkarza, zmierza w kierunku bramki, gdzie sprzed samej linii wybił ją obrońca.

"Co się odwlecze to nie uciecze" Nasza drużyna tworzyła coraz więcej groźnych sytuacji, piłka albo minimalnie mijała słupek bramki, albo obroną popisywał się bramkarz lub, któryś z defensorów.

W końcówce spotkania, faulowany w polu karnym zostaje Tomasz Mandrysz, przez co sędzia, bez wahania wskazuje na wapno. Na jedenastym metrze piłkę ustawia Kamil Karczmarczyk, który pokonuje bramkarza gości, przy czym również zdobywa swoja pierwszą bramkę w barwach naszego klubu.

Udany "Come Back" w drugiej połowie przynosi cenne i w 100% zasłużone 3pkt.

LKS Naprzód 37 Krzyżkowice - LKS Ocice Racibórz    3:1 (0:1)